Гладкі, вологі, маслянисті поверхні є місцями підвищеного травматизму. Тому так важливо обладнати такі поверхні протислизькими матеріалами й забезпечити безпеку користування ними. Надійним засобом для облаштування проблемних зон є захисні стрічки проти ковзання, які є вигідною альтернативою дорогому та трудомісткому процесу заміни небезпечних покриттів.
Які особливості протислизьких стрічок
Такі засоби у своїй основі містять стрічку, яка виготовлена з поліестеру. На її лицевий бік нанесене протислизьке покриття, з тильної сторони — клейка речовина, яка має захисний шар, що при використанні легко видаляється. Сторона стрічки з нанесеним клеєм має властивість міцно та надійно прикріплятись до практично всіх матеріалів з гладкою поверхнею: керамічної плитки, лінолеуму, ламінату, металу, граніту.
Де застосовуються протислизькі стрічки
Найчастіше протислизькі стрічки використовуються в громадських місцях, де спостерігаються великі скупчення людей. Особливо важливо покривати ними поверхні, які стають ковзкими при зміні температур, вологості. Це можуть бути:
- приміщення із підвищеною вологістю (лазні, басейни, пральні);
- підлоги на територіях, де можливий контакт з хімічними речовинами;
- сходи;
- дитячі та спортивні майданчики, вуличні тренажери, тенісні корти.
У виробничих та складських приміщеннях вона дозволяє зберегти безпеку переміщення як людей, так і вантажів.
Які існують різновиди протислизьких стрічок
Покриття стрічок буває двох типів: абразивне та неабразивне. Їхні характеристики зумовлюють різні сфери використання.
Абразивне покриття стрічок містить карборундові частинки. Карборунд — це сполука кремнію з вуглецем. Це дуже міцний матеріал, який знаходить своє застосування в багатьох різальних та шліфувальних пристроях. Частинки карборунду у протислизьких стрічках можуть бути різних розмірів. За цією характеристикою, стрічки з абразивним покриттям поділяються на три види:
- дрібнозернисті — зазвичай використовуються в громадських місцях, побуті;
- середньозернисті — призначені як для побутового, так і промислового використання;
- великозернисті — застосовуються на виробничих підприємствах.
Абразивні стрічки також можуть бути формованими. Це означає, що вони набувають форму нерівної поверхні. Такий ефект створюється за допомогою алюмінієвої тонкої стрічки, яка може приймати фактуру нерівної площини.
Неабразивне покриття стрічок складається з полівінілхлориду (ПВХ). Цей матеріал є одним з видів еластичних міцних полімерів, у якого досить гнучке та пружне покриття. Протислизькі стрічки з ПВХ можуть мати покриття кількох видів:
- Зернисте — зазвичай використовується усередині приміщень.
- Текстуроване — часто застосовується у спортивних залах, де важливо забезпечити надійне зчеплення взуття з поверхнею.
- Тактильне — буває з перфорацією різного виду. Найчастіше використовуються в приміщеннях з високою вологістю.
Неабразивні стрічки мають гладку поверхню, тому по них люди можуть ходити босими ногами, не боячись травмуватись.
Які переваги протиковзної стрічки
На відміну від інших матеріалів для захисту від падіння, протиковзна стрічка стійкіша до стирання. Вона має високу міцність, її можна використовувати на відкритих майданчиках, у приміщеннях та навіть на вулиці. Вона не потребує додаткового догляду, не іржавіє, не вигоряє на сонці. Матеріал не боїться вологи, морозу, стійкий до різних ушкоджень. Стрічка практично не зношується. Придбати захисні протислизькі стрічки можна в магазині NanoMarket.