Логічно вважати, що курс цифрового активу на крипто-ринку – це відображення співвідношення попиту та пропозиції на представлену монету. Проте це не єдина інформація, про яку можна дізнатись, аналізуючи котирування. Наприклад, капіталізація Біткоїн говорить не лише про розмір та вартість активу, а й рівень довіри та прийняття, позицію на ринку. Відповідно до цього ціна відображає широкий набір характеристик, які стосуються обраного вами активу.
Аналіз курсу крипти онлайн: про що він говорить?
Одна з ключових інформацій, яку ви можете дізнатись під час аналізу вартості – ліквідність ринку:
- Об’єми торгів. Курс криптовалют на сьогодні може демонструвати рівень ліквідності на основних біржах. Проте варто враховувати відмінність ліквідності на різних ринках, що буде призводити до значних відмінностей у курсах.
- Розподіл ліквідності. Ліквідність може бути розподілена нерівномірно між різними криптовалютами. Основні цифрові активи, Біткоїн та Ефіріум, зазвичай мають вищу ліквідність і, відповідно, високий курс Bitcoin та Ethereum, тоді як менш відомі альткоїни можуть демонструвати більшу волатильність через низьку ліквідність.
Під час аналізу слід проводити порівняння з проєктами, які мають аналогічну технологію або ж є для вас орієнтиром.
Вплив макроекономічних умов на ціну крипти та зростання інституційного інтересу
Курс онлайн криптовалют – яскравий індикатор стану економічного та геополітичного середовища. Зміни в макроекономічних показниках, таких як рівень інфляції або відсоткові ставки, можуть впливати на курс Біткоїна до долара, а потім – і на вартість основних цифрових активів. Наприклад, зростання інфляції може підвищити попит на криптовалюти як на засіб збереження вартості. Разом з цим, кризи, конфлікти або політична нестабільність часто призводять до підвищеного попиту на цифрові монети як альтернативи класичним грошам.
Відштовхуючись від того, скільки коштує Bitcoin в доларах, можна зробити висновок про інституційний інтерес на ринку. Зростання інтересу з боку великих фінансових установ та фондів до криптовалют сприяє стабілізації ринку та підвищенню довіри до цифрової монети, що може вплинути на їхню ціну у довгостроковій перспективі. Додатковим індикатором зростання інституційного інтересу до криптовалюти і курсу стане запуск нового фінансового продукту.
Серед загальних даних, на які треба звернути увагу, можна виділити сентимент ринку. Загальний настрій крипторинку, зокрема, страх або жадібність, може призводити до різких коливань цін. Наприклад, під час бичачого тренду котирування можуть швидко зростати, тоді як під час ведмежого тренду — різко падати. Якщо звертати увагу у криптовалюти на онлайн курс з технічної сторони, то варто враховувати рівні спротиву і підтримки. Курс цифрового активу часто демонструє ключові рівні підтримки та спротиву, на яких ціна зупиняється або змінює напрямок. Пробиття цих рівнів може сигналізувати про подальший рух в одному напрямку.