Мольсейм ставить крапку в майже 20-річній історії 8-літрового двигуна W16, представивши родстер Bugatti Mistral за $5 млн, що побудований на базі Chiron.
Bugatti Mistral завдячує своїй назві сильним вітрам півдня Франції та розділює цю назву із іншим знаменитим спортивним автомобілем, однак від компанії Maserati. Новий суперкар від Bugatti представляє собою відкриту версію Chiron та є першим родстером компанії з часів випуску Veyron Grand Sport Vitesse в 2015 році. Bugatti заявляє, що кабріолет обмежений до випуску лишень 99 екземплярами, однак графік відвантаження покупцям розмічено до початку 2024 року.
Під капотом Bugatti Mistral вищезазначений легендарний двигун розвиває 1 600 к.с. потужності та 1 600 Нм крутного моменту, що відповідає його характеристикам в Chiron Super Sport та Super Sport 300+, котрий розігнався до 490,5 км/год на тестовому полігоні Ера-Лессіен компанії Volkswagen в 2019 році. Проте Super Sport 300+ має спеціальні аеродинамічні модифікації кузову для розвитку такої швидкості і Mistral не буде настільки ж швидким, особливо із знятим дахом.
Найшвидший родстер в світі?
Недивлячись на це в Bugatti називають свою ексклюзивну новинку найшвидшим кабріолетом в світі. З 2013 року цей титул формально утримує за собою Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse з показником 409 км/год, хоча Hennessey розігнала свій Venom GT Spyder до 413 км/год в 2016 році, а її нова модель Venom F5 Spyder здатна розігнатися до 483 км/год або до психологічних американських 300 миль на годину. Той факт, що «прилади Mistral спроектовані для зручного зчитування на швидкості до 420 км/год» натякає на поступки Bugatti у відношенні Hennessey.
Зберігши двигун та платформу від Chiron, родстер Mistral радикально відрізняється від інших автомобілів марки. Як не крути, Bugatti натякає, що джерелом натхнення для Mistral був легендарний Bugatti Type 57 Roadster Grand Raid 1934 року, однак він не є даниною ретро, як Centodieci, натомість скриваючи в своєму дизайні лишень тонкі натяки на старовинні автомобілі бренду.
Демонстративний екземпляр Bugatti Mistral запозичує класичну жовто-чорну схему фарбування кузову у особистих автомобілів Етторе Бугатті. Також відголоски старого автомобілю можна побачити в агресивно зігнутому вітровому склі, що оточує кабіну Mistral наче забрало шолому. Нові повітрозабірники на криші також роблять акцент на двійних виступах підголовників на кормі Grand Raid та Veyron Grand Sport, забезпечуючи захист пасажиров при перекиданні.
Позбувшись від даху, родстер Bugatti Mistral втратив особливу частину шарму Chiron з його C-подібним малюнком боковин кузову, що загибається від двірного скла до основи самої двері. Однак мотив C-вигину в Mistral зберігся, проходячи від верхньої віконної лінії до невеликого повітрозабірника за дверями, а потім переходячи через всі двері до передніх колісних арок.
Сміливо, але…
В дизайні передньої частини кузову Bugatti Mistral домінує величезний підковоподібний центральний повітрозабірник, котрий виглядає так, наче це залізнодорожний тунель. Він робить навіть диковинні решітки Divo та La Voiture Noire більш стриманими, що викличе багато спорів та балачок, але надасть Mistral унікального характеру. Стильні фари із горизонтальними світлодіодними смугами є одними із домінуючих особливостей дизайну Mistral і також будуть обговорюватися довго.
Незалежно від того, подобається вам обличчя Bugatti Mistral чи ні, вам майже напевне сподобається його філейна частина. Вона приховує в собі натяк на Lotus Evija із великими отворами за задніми колесами, з яких виривається гаряче повітря від бокових масляних радіаторів. X-подібний малюнок задніх світлодіодних ліхтарів у Bugatti Mistral нагадує трековий суперкар Bolide з великим написом назви бренду по центру.
Всередині Bugatti Mistral менш диковинний. Панель приладів та внутрішнє оздоблення в основному запозичені у Chiron без змін, що не буде великим розчаруванням, оскільки цей автомобіль всерівно встановлює світові стандарти якості матеріалів, де всі елементи виготовлені з алюмінію та титану, в той час як інші автомобільні бренди використовують пластик. В знак визнання своїх предків, салон Mistral прикрашено скульптурою танцюючого слона із дерева та янтаря, яку колись намалював брат Етторе Рембрандт на початку минулого століття.