Україна є державою Європи, дев’ятою за площею лісової зони та шостою за виробництвом деревини. Більше, ніж дві третини лісів України використовуються лісомисливськими та лісогосподарськими підприємствами, що підпорядковуються Державному агентству лісових ресурсів України. Решта лісів знаходиться у розпорядженні Міністерства оборони та лісових підприємств органів місцевої влади.
Станом на 2020 рік, відповідно до інформації Лісагентства, загальна вартість проданої деревини в обробленому та необробленому вигляді склала понад 15 млрд грн. У 2021 році вартість в середньому здорожчала в півтори рази, а на деякі найбільш цінні породи – учетверо. Через зріст цінової пропозиції та постійний попит на деревину актуальними продовжують бути тендерні торги між органами державної влади та бізнесом. Закупівля та продаж деревини відбуваються через акредитовані тендерні майданчики, наприклад, Українську Універсальну Біржу, що є базою https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/neobroblena-derevyna/zahalna-informatsiya-dlya-uchasnykiv-rynku/ актуальних закупівель у сфері лісовоого господарства.
Яка деревина є найціннішою у світі та Європі?
Цікаво, що в різних куточках світу попит на певні види деревини відрізняється. Сьогодні найдорожчим у світі деревом є ебен, чия вартість може досягати 100 тисяч доларів за кожен кубометр. Ебен широко використовується у меблевій промисловості та будівництві, проте дозволити його собі може не кожен. Вважається, що вироби з цього дерева мають благотворний вплив на здоров’я людини. Місцем зростання ебену є африканські, азіатські країни, острова в Індійському океані та мусонні ліси Індії.
Що стосується європейських країн, навіть найцінніші дерева тут є значно дешевшими. Уподобання в лісогосподарській сфері постійно змінюються, відповідно до чого змінюються попит та ціни на породи деревини. Нинішня ринкова кон’юнктура Європи виводить у лідери березу. Великі виробники, що використовують деревину як головний заготівельний матеріал, обирають березу через її доступність та функціональність (наприклад, шведський меблевий концерн «IKEA»).
Окрім берези, найціннішою в Європі вважається букова деревина. Бук доступний у великих обсягах та популярний завдяки відсутності інших замінників. В той же час, чимало підприємств Європи є залежними від букового виробництва, оскільки уклали численні договори на його поставку на великі суми.
До недавніх часів серед популярних у використанні видів деревини знаходився дуб, проте сьогодні попит на нього не найкращий. Тим не менш, іноді саме дуб обирається як основа для будівництва та меблевої промисловості завдяки його дизайнерським якостям.Якщо необхідно оформити партнерські відносини між державними органами та представниками бізнесу та закупити деревину у великому обсязі, якнайкраще підійде для цього Українська Універсальна Біржа. На сайті наявна необхідна інформація про актуальні торги та загальні правила їх перебігу. Ознайомитися з останніми новинами стосовно правил торгівлі деревиною, будь це оброблена, необроблена деревина або пиломатеріали, можна тут.