Евакуатори – незамінні помічники, санітари доріг та вулиць наших міст. Вони покликані рятувати у складних ситуаціях, коли автомобіль вже нездатний самостійно продовжити рух, перешкоджає руху інших автомобілів, чи розтрощений у наслідок ДТП. Проте, навколо евакуаторів існує багато міфів, які лякають деяких водіїв. У цій статті ми розберемося, що правда, а що вигадка, про послуги евакуатора, які компанією https://evakuator.city/evakuator-vyshgorod надаються у Вишгороді.
Перший евакуатор з платформою з’явився у 1916 році у США. Його винахідником був Ернст Холмс, який шукав спосіб транспортувати пошкоджені військові машини. Проте на теренах рідної неньки перші автомобілі подібного класу з’явилися майже сто років потому, лишень на початку 2000-х.
Факти про евакуатори
- Найбільше евакуаторів. У США налічується найбільша кількість евакуаторів у світі – їх тут працює понад 100 000 машин. Це пов’язано з великою кількістю автомобілів серед населення та загальною протяжністю доріг в США.
- Жорсткі закони. У Сингапурі діють одні з найжорсткіших правил евакуації автомобілів. За порушення правил паркування ваш автомобіль може бути евакуйований протягом 5 хвилин. Щоденно там евакуюють близько 3 000 машин. Враховуйте, що йдеться про місто із населенням близько 5,5 млн чоловік. Наприклад у столиці України в середньому на місяць евакуюють 4 000 — 5000 автомобілів.
- Світова статистика. В світовому масштабі робота евакуаторів особливо відчутна, адже щоденно за порушення правил паркування, поломки та ДТП із місця подій евакуююється близько 10 мільйонів автомобілів.
Найчастішою світовою причиною евакуації автомобілів є саме неправильне паркування.
Міфи про евакуатори
- Міф. Несправні автомобілі із автоматичною коробкою передач неможна буксирувати, а тільки транспортувати на евакуаторі. Це типове хибне, та водночас дуже зручне твердження, яке вимагає поправки. Факт в тому, що автовиробники зазвичай допускають можливість буксирування автомобілів із АКПП, накладаючи на цей процес жорсткі обмеження за пробігом та швидкістю. Зазвичай щоб не допустити перегрів трансмісії та її пошкодження внаслідок буксирування з непрацюючим двигуном і без циркуляції в системі охолодження, такі авто можуть буксируватися на швидкості не вище 40 км/год і не далі ніж на 40 км.
- Міф. Все те ж саме, тільки про електромобілі. Ці побоювання теж не зовсім відповідають дійсності. Skoda, наприклад, допускає буксирування своїх автомобілів на швидкості до 50 км/год та на відстань до 50 км. Такі обмеження пов’язані із небезпекою перегріву електродвигуна та неможливістю його належного охолодження передбаченим конструкцією способом.
- Міф. За евакуацію потрібно платити одразу. Факт. Ні, якщо ваше авто буде евакуйоване за неправильну парковку, звісна річ ви зможете оплатити евакуацію на штрафмайданчику, адже неналежно припарковане авто може бути евакуйоване за фізичної відсутності власника поруч.
Пам’ятайте: евакуатор – це не ворог, а помічник. Знаючи свої права та правила дорожнього руху, ви можете уникнути неприємних ситуацій.