Ситуація, коли автовласник вижимає останні краплі потужності з акумулятора, марно намагаючись завести двигун, знайома багатьом. У теплу пору року це не так критично, а от взимку, коли АКБ через морози не хоче тримати ємність, мати альтернативний спосіб завести авто — це вже далеко не розкіш, а вимушена необхідність. Такий спосіб є: це бустери, компактні пускові пристрої, які характеризуються порівняно невеликою ємністю, але високим пусковим струмом.
Що таке бустер та як він працює
Це портативний зарядний пристрій, який характеризується невеликими габаритами. Його призначення — плавний пуск силового агрегата автомобіля. Джерелом енергії в таких автономних джамп-стартерах є літій-полімерна батарея, яка значно менша та легша від свинцевих аналогів. Такий акумулятор здатен видавати великий за номіналом пусковий струм, але протягом обмеженого часу (5, максимум 10 секунд), який, своєю чергою, залежить від ємності батареї. А вона, зважаючи на невеликі розміри, відносно невелика. Втім, для запуска двигуна легкового авто цього цілком достатньо.
Які характеристики бустера важливі
Хоча моделей джамп-стартерів є чимало, важливих характеристик небагато. Якщо у вас його ще немає, вибираючи пускові пристрої для автомобіля у Харкові, звертайте увагу на такі параметри:
- Максимальний пусковий струм. Гнатися за високими показниками не варто: щоби завести бензиновий двигун об’ємом до 5 л, досить мати пусковий струм на рівні 450 А. Дизельному такої ж потужності потрібно не менше ніж 600 А. Дволітровому силовому агрегату вистачить і 200 А. На ці цифри й потрібно орієнтуватися.
- Ємність вбудованого акумулятора. Діапазон значень великий, від 2000 мА·год до 20 000–24 000 мА·год. Що більший показник, то більше пусків здатен зробити бустер без підзарядження, але й вага та вартість у ємних стартджамперів відповідна.
- Енергоємність — це похідна характеристика (від ємності та пускового струму), яка вказує на тривалість одного пуску та їхню кількість.
Варто також враховувати вихідну напругу. У більшості випадків це 12 В, тобто номінал штатної АКБ легкового авто. Але для вантажівок вони не підійдуть, бо там потрібно мати 24 В.
Додаткові функції
У сучасних бустерів він не обмежується тільки пуском двигуна. Ба більше, деякі функції стають у пригоді навіть частіше, ніж основна:
- можливість заряджання мобільних гаджетів та ноутбука із використанням відповідних перехідників;
- вбудований світлодіодний ліхтарик;
- можливість заряджання батареї бустера в дорозі від гнізда прикурювача;
- наявність гнізда для заряджання автогаджетів (типу прикурювача);
- деякі моделі оснащують компресором;
- можлива присутність амперметра.
Перехідники зазвичай входять до комплекту постачання, як і дроти із клемами для під’єднання до штатного акумулятора. Зазначимо, що вартість пристрою залежить як від характеристик, так і від його оснащення: у магазині Алло.юа в Харкові вона може становити від 1000 до 9000 грн. Якщо виникли сумніви щодо вибору, завжди можна отримати кваліфіковану консультацію від менеджера.