АКБ (акумуляторні батареї) є одними з ключових компонентів внутрішньої системи автівки. Від цих приладів залежить не тільки запуск двигуна в потрібний час, але і стабільність роботи бортової електромережі. Заміна або ремонт зазвичай пов’язані із суттєвими витратами, отже краще подбати про придбання надійного варіанту заздалегідь. У цій статті ми розповімо, на які параметри насамперед варто звертати увагу та які аспекти вибору моделі є ключовими. Сподіваємося, що надана інформація допоможе тим, хто збирається купити автомобільний акумулятор.
Вибираємо АКБ: які параметри є найбільш важливими?
Сила пускового струму
Пусковим струмом називають імпульс, що надсилається акумуляторною батареєю до стартового механізму в процесі запуску двигуна. Цей параметр вимірюється в амперах (А) і вказується на етикетках АКБ. Виділяють струм гарячої та холодної прокрутки відповідно для теплого й холодного сезонів. Для автомобілів із бензиновими двигунами використовути акумулятор із високим пусковим струмом особливого сенсу немає, а ось для дизельних моторів у холодну пору року потрібен більш потужний імпульс прокручування.
Ємність батареї
Цей параметр також є дуже важливим. Він зазначається на маркуванні, зворотньому боці кришки капоту або в технічній документації транспортного засобу у вигляді числа з індексом Ah, що означає кількість ампер-годин. Для стабільної роботи ємність має точно співпадати зі значенням, рекомендованим виробником автівки. Постійне недозаряджання або перезаряджання призводять до передчасного виходу акумулятора з ладу, а також шкодять іншим компонентам системи.
Габарити й тип корпусу
Замінюючи АКБ, слід вибирати модель таких самих розмірів, які має та, що була встановлена на заводі. Якщо придбати акумулятор інших габаритів, то він не поміститься у відповідний відсік. Є два основних типи корпусів автомобільних джерел живлення — європейський і азіатський. Вони відрізняються за висотою, довжиною та способом підключення. Європейські АКБ більш низькі (175/190 мм) та довші, для азіатських моделей стандартна висота становить 225 мм. Щодо вибору тут усе просто: він визначається маркою автівки. Перший тип підходить для авто від виробників із країн Європи — BMW, Peugeot, Mercedes, Citroen, Fiat, Volkswagen, Skoda, а другий для брендів із Японії, Південної Кореї та Китаю — Toyota, Mazda, KIA, Ssangyong, Mitsubishi, Honda, Nissan та інших.
Різновид полярності та клем
Полярність може бути одного з двох різновидів — пряма або зворотна. Пряма використовується в китайських і радянських автомобілях, а також вироблених у країнах СНД. Акумулятори від надійних виробників представлені в каталозі allo.ua у Львові. У переважній більшості інших транспортних засобів полярність зворотна. Клеми можуть бути стандартними або тонкими (використовуються в автівках від азіатських виробників). Є також рідкісний американський тип, який передбачає розташування клем на боковій грані акумулятора.