Автомобілісти часто стикаються з проблемою розрядженого акумулятора, через який неможливо завести транспорт. АКБ може «сісти» з багатьох причин: занадто густе масло (особливо за мінусової температури), пошкоджена проводка, тривала робота при вимкненому двигуні (наприклад, водій забув погасити фари на ніч). Врятувати ситуацію можуть пуско-зарядні пристрої, які подають струмові імпульси безпосередньо на стартер. Результат — запуск двигуна без прямого залучення акумулятора, і навіть часткове відновлення запасу енергії в АКБ.
Різновиди зарядно-пускових пристроїв
За принципом роботи зустрічаються пускозарядні пристрої трьох видів:
- зарядні пристрої, які акумулюють певну кількість енергії та реанімують повністю розряджений АКБ у критичних ситуаціях;
- пускові пристрої, що передають силовий імпульс і заводять двигун, якщо проблема полягає у відсутності струму від батареї;
- зарядно-пускові пристрої, здатні виконувати обидва завдання одночасно, вважаються найзручнішими.
Також можна розділити ЗПП на інтелектуальні та ручні:
- інтелектуальні моделі самостійно розраховують необхідну ємність та напругу АКБ, після чого видають задані параметри;
- ручні варіанти вимагають від користувача індивідуального налаштування робочих цифр та регулярного контролю за роботою (щоб не допустити перезарядження акумулятора).
Правила вибору зарядно-пускових пристроїв
Якщо ви бажаєте купити ЗПП в інтернет-магазинні Алло у Львові, зверніть увагу на такі моменти:
- Максимальна напруга. Для різних видів транспорту використовуються АКБ різної потужності: 6 В — для мопедів, 12 В — для легкових автомобілів, 24 В — для сільськогосподарської техніки. Значення напруги пускозарядного пристрою повинні збігатися з показниками акумулятора, що заряджається.
- Тип акумулятора. Все частіше виробники пропонують ЗПП універсальної дії, яка здатна працювати з АКБ будь-якого типу. Однак зустрічаються і вузькоспрямовані пристрої, наприклад для гелевих або свинцево-кислотних акумуляторів.
- Спосіб підключення до АКБ. Більшість зарядно-пускових пристроїв працюють безпосередньо через затискачі типу «крокодил». Можна знайти у продажу моделі, які підключаються через розетку автоприкурювача в салоні.
- Довжина силового кабелю. Від неї залежить зручність експлуатації ЗПП. Значення коливається в межах 35–190 см.
- Струм заряду, що видається. Він має втричі перевищувати ємність акумуляторної батареї. Наприклад, якщо в легковому автомобілі встановлена АКБ на 60 Ам/год, необхідно вибрати ЗПП з мінімальним струмом від 180 Вт.
- Додаткові аспекти. Наприклад, кольоровий дисплей дозволяє наочно контролювати роботу та рівень заряду ЗПП. Захист від зміни полярності, короткого замикання, перегріву та перевантаження забезпечує довговічність пристрою. Ліхтарик полегшує роботу з приладом у темний час доби, а режим прискореної зарядки допомагає швидко відновити працездатність акумулятора.
Дотримуйтесь перерахованих рекомендацій, і ви легко зможете вибрати зарядно-пусковий пристрій, що підходить за вартістю і функціональністю.