Оскільки вже на всю дме холодний осінній вітер, то й зима зовсім не за горами. А це означає, що автолюбителям доведеться перевдягати свої улюблені машини у комфортну зимову гуму. Взимку машини чекають на серйозні випробування і до цього потрібно бути готовим. Саме тому своєму “залізному коневі” потрібно надати належну увагу та догляд. Головне запам’ятати, що зима це не жарт, та треба бути готовим до усього.
Шини та зимові поїздки
Такі поняття, як шини, антифріз та аккумулятор знают не тільки автолюбителі, але й звичайні люди. Це теж саме, що й поняття рулетка, блекджек, ігрові автомати в казино Ельслотс для азартного гравця. Поговоримо про найперше — шини. Саме про них першочергово ви повинні потурбуватися з приходом зими. Вони повинні ідеально підходити до регіону вашого проживання. всесезонні шини не підійдуть для вашого авто в наступних випадках:
- сильні морози;
- перепади температури;
- рясні снігопади.
Всесезонні шини більш підійдуть для регіонів з так-званою “м’якою” зимою. Шиповані шини підійдуть для тих регіонів, у яких дороги взимку погано прибираються чи не застосовується протиожеледний реагент. Вони зможуть допомогти водієві не тільки при прискоренні авто, але й на поворотах. Ще варто поговорити при зимові шини, які було куплено кілька сезонів тому. У цьому разі водію перед початком “перевзування” свого залізного коня слід перевірити стан протектора. Варто буде все ж таки купити нові шини у тому разі, якщо він вже віджив своє. Адже не варто економити на своїй безпеці. Також перед зимовою поїздкою слід перевірити позаплановий тиск у колесах. Тиск міг суттєво змінити свої показники через наступні причини:
- перепади температури;
- атмосферний тиск.
Також варто детально поговорити про стан антифризу та акумулятора машини взимку.
Перевірити стан антифризу та акумулятора взимку
Варто одразу ж зазначити, що акумулятору авто взимку потрібно більше енергії, аніж в будь-яку іншу пору року. Вона потрібна для того, щоб запустити холодний двигун із загуслим мастилом за допомогою стартера. Також важливий момент й у тому, що в холодну пору року акумулятор розряджається вдвічі швидше. Це відбувається не тільки під час руху машини, але й тоді, коли вона стоїть на одному місці. Стан своєї акумуляторної батареї слід перевіряти заздалегідь, ще до приходу морозів. Це допоможе водієві впевнитися у тому, що вона достатньо сильна та не підведе у відповідальний момент впродовж усієї зими.
Антифриз — не менш важливий момент. Також відомий як охолоджуюча рідина. Вона потрібна для роботи авто не тільки влітку, але й у зимову пору. Якщо у теплу погоду антифриз потрібен для підтримки робочої температури, то взимку в нього зовсім протилежне завдання. Саме він відповідає за забезпечення салону автомобіля теплом. Іншими словами саме антифриз взимку допомагає водієві та пасажирам не змерзнути. Саме тому за рівнем антифризу у системі охолодження авто треба дивитися увесь рік. Також перед самими морозами треба провести і додаткову перевірку.